Gadskārtu spēle - marasloks.lv

VIJ, DIEVIŅI, ZELTA VIJU VISGARĀM JŪRAS MALU,
LAI NENĀCA SVEŠA SALNA ŠAI ZEMĒ ZIEDU TRAUKT!
Pāriet uz saturu
Gadskārtu spēle lieliem un maziem - svinamie laiki kopā ar Liniņu saimi

Gadskārtu spēle ir interaktīva leļļu izrāde ģimenēm ar bērniem. Tās laikā iesaistīties un līdzdarboties var arī mazie un lielie skatītāji – ejot rotaļās, palīdzot stāsta varoņiem atrisināt kādas sarežģītas situācijas vai meklējot atbildes uz neizprotamiem jautājumiem, kā arī kopīgi gatavojoties svētku norisēm. Viesos aicina Liniņu saime - leļļu ģimene, kas dzīvo lauku sētā un labprāt svin Saules gada svinamos laikus.  Izrādes laikā folkloras kopa “Putni”  izspēlē ar gadskārtu saistītās dziesmas un rotaļas. Bet lellēm  līdzpārdzīvo aktieri Alīda Pērkone un Rihards Zelezņevs.

Gadskārtu svētki senatnē bija visas saimes kopīgi gaidīts un gatavots notikums. Lai atjaunotu šo tradīciju, tiek veidoti interaktīvi gadskārtu stāsti, kas atraktīvā veidā paskaidro gadskārtas svinamo laiku nozīmi jaunākajai paaudzei. Arī pieaugušie labprāt mācās kopā ar savām atvasēm, tāpēc izrāde ir lielisks veids, kā ģimenei pavadīt laiku kopā un arī apgūt zināšanas, kas vēlāk var noderēt kopīgu svētku rīkošanā savās mājās. Gadskārtu spēle ir interaktīva izrāde ģimenēm ar bērniem, kas stiprina ģimenes kopības sajūtu, veido izpratni par tautas tradīciju un veicina radošu un mūsdienīgu pieeju kultūras mantojumam.

Šobrīd projekta ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu ir izveidotas 4 gadskārtas spēles - Meteņi, Ūsiņi, Jumji un Mārteņi kopā ar Liniņu saimi. 2019. gadā ar Turaidas muzejrezervāta un Siguldas domes atbalstu izveidota Jāņu gadskārtas spēle, bet 2020. gadā VKKF mērķprogrammas "Latvijas skolas soma" ietvaros tapa Ziemassvētu izrāde.
Gadskārtu spēle lieliem un maziem -
Mārtiņi kopā ar Liniņu saimi
video autors - radošā apvienība "Dzīvotprieks"
Gadskārtu spēle lieliem un maziem -
Jumji kopā ar Liniņu saimi
video autors - radošā apvienība "Dzīvotprieks"
© marasloks.lv 2019
Noderīgi:

Atgriezties pie satura